15/12/2020

Міжнародний день чаю

  Міжнародний день чаю (англ. International Tea Day) — неофіційне свято, яке святкується щорічно з ініціативи Центру Освіти та Спілкування в країнах світових виробників чаю. Також 15 грудня була ухвалена "Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії" з метою популяризація цього найдавнішого напою на Землі.


На сьогодні чай виробляють в більше 30 країнах. Загалом виготовляють щорічно понад 3.5 млн тонн чаю, і з щороку виробництво зростає. Це не випадково, оскільки зростає попит на чай. Лідерами світової чайної індустрії як і раніше залишаться Індія і Китай.

Основними промисловими виробниками і експортерами чаю є Індія, Китай, Тайвань, Шрі-Ланка, Японія, Кенія, Індонезія. Чай культивується також в ряді регіонів Африки (Танзанія, Камерун, Малаві), Південної Америки (Аргентина), Європи, Центральної Азії (Туреччина), Закавказзя (Грузія), а також Таїланд, Росія та Туреччина, хоча обсяг виробництва незначний.

Навколо земної кулі з різних сортів чайного куща Camellia sinensis виготовляються понад 10 000 різних чаїв. Як і в процесі виготовлення вина, смакові якості, колір і смак кожного виду визначається довгим переліком змінних факторів - розташування і висота чайної плантації, клімат, сезонні зміни, ґрунт, способи вирощування, та способи обробки.

Чаї класифікуються за процесом, який використовується для їх виготовлення, і, хоча назви різних видів - білий, зелений, оолонг, чорний і пуер - часто говорять нам про колір і зовнішній вигляд сухого листа, проте саме різні процеси обробки, внаслідок яких відбувається ферментація, тобто окислення соку чайного листя, визначають вид.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Відкриття

  10 травня 1503 року іспанський мореплавець Христофор Колоумб відкрив Кайманові острови. Кайманові острови  – справжній Рай на землі, вклю...