Цікаві факти



1.Цікаві географічні факти

2. 25 цікавих фактів про Україну

             


                         

Цікаві факти про Україну

-Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі. Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували у 1960 році, однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки. 

-Третій найвідвідуваніший у світі МакДональдз розташований у Києві біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п’ятірки найжвавіших МакДональдзів світу.

-Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян із вищою освітою. Населення України належить до найосвіченіших, а кількість людей із вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.

-Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На You tube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів. 

Пісня прозвучала в багатьох закордонних фільмах. Наприклад, в улюбленому всіма фільмі «Сам удома» вона є одним із найголовніших саундтреків. Крім того, численні кавери «Щедрика» набирають неймовірну кількість переглядів.

-На дніпропетровському заводі Південмаш виробляють екологічно найчистіші ракетоносії у світі — Зеніт 3SL. Завдяки яким Україна є співвласником проекту «Морський старт» (разом зі СШАРосією та Норвегією).

-Олешківські піски часто називають українською «Сахарою». Площа пісків, які розкинулися на території кількох районів Херсонської області, становить понад 160 тисяч гектарів, що робить їх найбільшою пустелею Європи. Олешківські піски добре видно з космосу.

-На конкурсі краси мов, у Парижі в 1934 році, українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняла друге місце, після італійської.

-Автор першої у світі Конституції — українець Пилип Орлик. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська. Цього ж дня він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі тільки в 1791 році.

Найдовший музичний інструмент у світі — це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більш ніж за десять кілометрів.

-На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні ґрунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої Світової війни, німці навіть вивозили чорнозем на потягах.

-Серед яскравих досягнень українського літакобудування — найбільший у світі літак АН-225 «Мрія», а також найпотужніший літак АН-124 «Руслан». У 2001 році, літак «Мрія», взявши на борт вантаж у 253 тонни, за один політ встановив 124 рекорди.

-Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1500 місцях по всьому світу.

-Українське містечко Рахів, розташоване серед Карпат, офіційно вважається географічним центром Європи. А сама Україна є найбільшою європейською державою, уся територія якої географічно розташована в Європі.

-Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.

Більшість українських слів починаються з літери «П». Найчастіше використовувана буква алфавіту — «О». Букви «Ф» і «Г» використовуються найрідше.

-Найдовша печера в Україні має назву «Оптимістична» й розташована вона на Поділлі, це гіпсова печера на глибині 20м що тягнеться на 216 км. Це найдовша гіпсова печера у світі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.

-Перша гасова лампа була винайдена у Львові у 1853 році, і цього ж року в одному зі Львівських госпіталів була проведена перша операція при гасовій лампі.

-У селі Межиріч Рівненської області, знайдено найстаріше поселення Homo Sapiens. Також знайдена найстародавніша мапа, яка вибита на кістці мамонта 14,5 — 15 тисяч років тому.

-У момент проголошення незалежності в Україні налічувалося 19,4 мільйона голів свиней, сьогодні їх менше вдвічі — 8,3 мільйона особин. Всупереч тому, що українці мають звання салоїдів, середньостатистичний житель країни вживає на рік усього 18 кілограмів свинини. Навіть німець з’їдає втричі більше.

-У Київському музеї мініатюр можна побачити підковану блоху, троянду в чохлі з видовбаного волоса, зроблену з лусочок фарби й безліч інших робіт майстра Миколи Сядристого. 

Цікаві факти про (не)океан
1. Південний океан ще офіційно називають Антарктичним океаном, через те, що він омиває Антарктиду з усіх боків.
2. Південний океан - це цілком офіційна географічна назва усіх південних частин Атлантичного, Індійського та Тихого океанів, але не всім географічними відомствами визнається окремим п'ятим океаном Землі.
3. Міжнародний гідрографічний союз у 2000 році прийняв рішення про визнання Південного океану окремим п'ятим океаном Землі, який обмежується 60-ю південною паралелею, однак до цього часу своє рішення так і не ратифікував.
4. Австралійці визнають існування Південного океану, і вважають що Австралія на півдні омивається саме його водами. Тобто найбільша річка Австралії - Мюррей - це річка басейну Південного океану, а міста Аделаїда і Мельбурн лежать на його узбережжі.
5. В Росії, Білорусі та в ряді інших держав колишнього СРСР офіційно визнають існування Південного океану, і навіть наносять його на карти, однак його межі навіть дещо ширші від запропонованих. Там вважають, що Південний океан включає в себе всю течію Західних Вітрів, і його площа - 81 мільйон квадратних кілометрів. В Україні на взагалі не наносять на карти Південний океан в якості окремого океану, або роблять це вкрай рідко, бо офіційна українська географічна наука не визнає Південного океану як окремого. Принаймні поки що...
6. Загальна площа Південного океану становить 21 мільйон квадратних кілометрів. Якщо розглядати його в якості окремого океану Землі, то він займатиме 4 місце, і буде більшим лише від Північно-Льодовитого океану.
7. Південний океан досить глибокий у порівнянні з іншими океанами. Найбільша глибина - Південно-Сандвічовий жолоб) — 8428 метрів. Принаймні це глибше, ніж Зондський жолоб (Індійський океан) та улоговина Нансена (Північно-Льодовитий океан).
8. Ряд географів вважають, що Південний океан має бути значно більшим, ніж запропоновані Міжнародним гідрограічним союзом межі (60-та південна паралель). Зокрема американська асоціація океанологів пропонує розширити Південний океан до 45-ї південної паралелі, визнати його окремим океаном Землі, і оголосити всесвітнім національним парком, і повністю заборонити там будь-яку людську діяльність, яка б зашкодила цій екосистемі. Те саме пропонував зробити і легендарний французький океанолог Жак Ів Кусто.
9. Крім Антарктиди, теоретично Південний океан омиває крайній південь Південної Америки та Африки, саме тому його найбільшим островом можна вважати Вогняну Землю. Щоправда наразі вважається найбільшим островом Південного океану острів Карґелен (7,4 тис км²).
10. Солоність вод Південного океану становить всього 34‰. Це все через опріснення їх талими водами айсбергів. Тут вони плавають у величезній кількості протягом усього року, не залежно від пори року.
11. Південний океан має 13 морів: Уеделла (найбільше), Скоша, Рісер-Ларсена, Космонавтів, Співдружності, Дейвіса, Моусона, Д'юрвіля, Сомова, Росса, Амундсена, Беллінсґаусена та Лазарєва.
12. Південний океан є наймолодшим серед усіх інших океанів. Його геологічна історія налічує трохи більше 30 мільйонів років, в той час як всі інші значні старші. Дно Південного океану утворилося внаслідок розломлення Антарктиди та Південної Америки.
13. Циркумполярна течія, вона ж течія Західних Вітрів є найдовшою в Світовому океані серед усіх інших. Її довжина становить 27-30 тисяч кілометрів. Саме цю течію розглядають як північну окраїну Південного океану. Саме завдяки цій течії тепле екваторіальне повітря за жодних обставин не проникає до Антарктиди, і її крига вже сотні тисяч років є захищеною.
14. Через периферійну зону Південного океану пролягають так звані "Ревучі сорокові" - традиційна назва сорокових широт південної півкулі, для яких характерні сильні західні вітри і шторми, які дуже складно подолати навіть сучасними засобами.
15. Першим із європейських мореплавців, що підкорив води Південного океану був англійський мореплавець і пірат (за версією іспанців) Френсіс Дрейк, який в 1578 році пропливав південною частиною сучасного Атлантичного океану, і перетнув протоку, яка нині названа на його честь.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Відкриття

  10 травня 1503 року іспанський мореплавець Христофор Колоумб відкрив Кайманові острови. Кайманові острови  – справжній Рай на землі, вклю...